BadaniaBadania aplikacyjneBadania

Badania kosmetyków - badania aplikacyjne

Potwierdzeniu deklarowanych efektów działania preparatu kosmetycznego służą m.in. badania użytkowe (aplikacyjne). W ramach tych badań przeprowadza się testy konsumenckie w warunkach domowych z udziałem odpowiednio dobranej grupy probantów (osoby w różnym wieku, z różnymi problemami skórnymi m.in. trądzik różowaty, skóra naczyniowa, łupież, nadmierna potliwość itp. ). Badania odbywają się pod nadzorem i przy udziale lekarzy różnych specjalności: dermatolog, stomatolog, ginekolog, okulista, pediatra, a także ekspertów z zakresu kosmetologii czy fryzjerstwa.

Testy użytkowe mogą być prowadzone w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami (twarz i ciało) wykonywanymi przez  kosmetologów oraz zabiegami na włosy wykonywanymi przez fryzjerów.

Badania aplikacyjne są ponadto prowadzone w celu oceny wpływu kosmetyku na tolerancję skóry w miejscu jego aplikacji podczas regularnego stosowania produktu, zgodnie z jego przeznaczeniem przez określony czas (badanie powtarzalne).

W ramach badań aplikacyjnych przeprowadzana jest:

Ocena panelowa obiektywna: analiza właściwości aplikacyjno-użytkowych produktu kosmetycznego dokonywana przez grupę specjalistów: kosmetolog, fryzjer, podolog, trycholog, lekarze różnych specjalności (dermatolog, alergolog, ginekolog, okulista, pediatra, stomatolog, diabetolog);
Ocena panelowa subiektywna: badanie prowadzone in vivo na zdrowych ochotnikach tzw. probantach, których dobiera się wg. preferencji Klienta.

FORMULARZ KONTAKTOWYBądźmy zawsze w kontakcie

Masz pytania? Potrzebujesz indywidualnej oferty?
Skorzystaj z możliwości formularza kontaktowego. Niezwłocznie wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.