Wodę przeznaczoną do spożycia badamy zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Laboratorium posiada zatwierdzenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej zarówno w zakresie pobierania jak i analiz mikrobiologicznych, fizykochemicznych oraz sensorycznych.
Oferujemy zarówno analizy wód mineralnych, stołowych, źródlanych pobieranych bezpośrednio na ujęciu wody jak i w opakowaniach jednostkowych w celu kontroli jakości produktów.
Badania wód wykonywane są metodami akredytowanymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
GBA POLSKA zapewnia najszerszą na rynku ofertę usług związanych z badaniem jakości wody basenowej oraz analizy wody w kąpieliskach i miejscach przeznaczonych do kąpieli.
Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra, każdy zarządzający pływalnią (basenem, spa, termami), zobowiązany jest do prowadzenia badań jakości wody na swoim obiekcie, według harmonogramu ustalonego z właściwym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
GBA POLSKA oferuje akredytowane badania jakości wód, które pozwalają na prowadzenie monitoringu jednolitych części wód powierzchniowych i podziemnych oraz ich klasyfikację zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Monitoring jakości wód podziemnych (piezometry) i powierzchniowych jest jednym z obowiązków dla zakładów przemysłowych, zarządców dróg i autostrad, składowisk odpadów. Wiedza o stanie wód konieczna jest do podejmowania działań na rzecz poprawy stanu oraz ochrony wód przed ewentualnymi zanieczyszczeniami.
Aby zapewnić kompleksową obsługę naszym klientom oferujemy szeroki wachlarz usług związanych z uzyskiwaniem decyzji, pozwoleń oraz sporządzonych analiz wymaganych przez urzędyi organy administracyjne. Na zlecenie naszych klientów wykonujemy:
Celem analizy ryzyka ujęć wód jest określenie ewentualnych zagrożeń mogących negatywnie oddziaływać na ujmowane wody, w tym powodować ich zanieczyszczenie oraz określenie aktualnego stanu środowiska gruntowo-wodnego w zasięgu strefy dopływu wód do ujęcia.
Ustawa Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017r. z późn. zm. przywróciła obowiązek ustanawiania stref ochronnych ujęć wody.
Właściciel ujęcia wody realizujący zadania w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę (wodociągi, gminy, zakłady przemysłowe, właściciele ujęć) jest obowiązany przeprowadzić analizę ryzyka i przekazać ją do właściwego wojewody.
Masz pytania? Potrzebujesz indywidualnej oferty?
Skorzystaj z możliwości formularza kontaktowego. Niezwłocznie wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.