ŚrodowiskoEksperci

W sercu naszej działalności znajdziesz zespół wybitnych specjalistów, którzy są fundamentem Segmentu Środowiskowego GBA POLSKA. To doświadczeni profesjonaliści, a zarazem pasjonaci, którzy posiadają głęboką wiedzę na temat regulacji, jakości, bezpieczeństwa, najnowszych trendów, innowacji oraz technologii w dziedzinie środowiska.

  • Badania mikrobiologiczne
  • Badania fizykochemiczne
  • Dział ekspertyz środowiskowych

Anna SKOTNICKA

Dyrektor Laboratoriów Mikrobiologicznych

Opis

Z wykształcenia Mikrobiolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Manager z 20-letnim doświadczeniem w prowadzeniu badań produktów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych oraz środowiska produkcyjnego.

Ekspert w rozwoju i wdrażaniu nowoczesnych metod badawczych i rozwiązań w obszarze mikrobiologii.

Zaangażowana w działalność społeczno-naukową jako członek Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów i Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Posiada liczne kwalifikacje jako Audytor Wewnętrznego Systemu Zarządzania zgodnego z normami ISO/IEC 17025, ISO/IEC 17043, ISO 9001, ISO 14001, PN-N 18001, ISO 22716 oraz ISO 22000/HACCP.

Prelegent i organizator szkoleń branżowych. Wieloletni wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w ramach studiów podyplomowych.

Opis
https://www.gba-polska.pl/wp-content/uploads/2024/04/Monika-Jarzebowska-1.jpg

Monika JARZĘBOWSKA

Kierownik Pracowni Ekspertyz i Dokumentacji
Starszy specjalista ds. ochrony środowiska

LinkedIn

Opis

Absolwentka kierunku ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Posiada tytuł magistra inżyniera ochrony środowiska – specjalność ekologia.

Pracuje w GBA POLSKA od czerwca 2018 r., na stanowisku kierownika od listopada 2019 r.

Od 11 lat pracuje jako specjalista ds. ochrony środowiska. Specjalizuje się w emisji do powietrza, gospodarce odpadami oraz zajmuje się ochroną środowiska na etapie inwestycyjnym. Przygotowuje raporty o oddziaływaniu na środowisko oraz dokumentacje dla instalacji IPPC.

W codziennej pracy przygotowuje różnorodne wnioski i zajmuje się doradztwem środowiskowym w ramach outsourcingu. Dla Klientów prowadzi wewnętrzne audyty z zakresu ochrony środowiska i doradztwo w ramach działań naprawczych. Wykonuje modelowanie emisji zanieczyszczeń z wykorzystaniem programu OPERAT FB.

Wolny czas spędza aktywnie, podróżując z plecakiem lub na rowerze. Uwielbia chodzić po górach i odkrywać nowe miejsca.

https://www.gba-polska.pl/wp-content/uploads/2024/04/Edyta-Wita-1-1.jpg

Edyta WITA

Zastępca Kierownika Pracowni Ekspertyz i Dokumentacji
Starszy specjalista ds. ochrony środowiska

LinkedIn

Opis

Absolwentka kierunku geologia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie uzyskała tytuł magistra geologii o specjalności hydrogeologia i ochrona środowiska wodnego.

Od początku związana z GBA Polska, gdzie pracuje już od 9 lat. Od listopada 2019 r. pełni funkcję Zastępcy Kierownika Pracowni.

Posiada szerokie doświadczenie w sprawach dotyczących gospodarki wodnej, a na co dzień koordynuje prace Działu w zakresie pozwoleń wodnoprawnych dla kluczowych klientów GBA Polska. Nadzoruje także realizację monitoringów składowisk. Posiada duże doświadczenie w projektach obejmujących badania gruntów oraz remediacje. Przygotowuje raporty początkowe oraz końcowe dla instalacji IPPC.  Posiada doświadczenie w pracy z oprogramowaniem tj. ArcGis, QGis czy Surfer.

Interesuje się literaturą faktu, kryminalną oraz kinematografią.  W czasie wolnym najchętniej czyta książki lub ogląda filmy i seriale.

Małgorzata GAWRON

Specjalista geolog

Opis

Absolwentka kierunku geologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie: systemy informacji geograficznej na Politechnice Wrocławskiej. Posiada tytuł magistra geologii, specjalność hydrogeologia z uprawnieniami kl. V.

W GBA Polska pracuje od 4 lat, posiada ponad 19 letnie doświadczenie w zawodzie. Specjalizuje się w opracowaniach hydrogeologicznych, przygotowuje projekty robót dla ujęć oraz opracowania dotyczące wód podziemnych. W pracy biegle korzysta z oprogramowania Geomedia oraz MicroStation.

W wolnym czasie lubi chodzić po górach. Kocha zwierzęta oraz krótsze i dalsze podróże.

https://www.gba-polska.pl/wp-content/uploads/2024/04/Kamila-Gubas-1.jpg

Kamila GUBAS

Starszy specjalista ds. ochrony środowiska

Opis

Ukończyła kierunek geologia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, specjalność – geologia stratygraficzno-poszukiwawcza w zakresie hydrogeologii i geologii inżynierskiej. Posiada tytuł magistra geologii.

W GBA POLSKA pracuje od 7 lat, posiada ponad 15 lat doświadczenia zawodowego. Wykonuje opracowania dotyczące zanieczyszczeń gruntów i wód podziemnych, ma szerokie doświadczenie w opracowaniach dotyczących historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi oraz analiz ryzyka dla ujęć wód podziemnych i powierzchniowych. Tworzy mapy i opracowania graficzne w środowisku GIS.  Posiada doświadczenie w pracy z oprogramowaniem tj. ArcGis, QGis, Geomedia, Earth Vision.

Lubi spacery po lesie, obcowanie z naturą. W czasie wolnym spędza czas z rodziną na wycieczkach lub zajmuje się działką.

https://www.gba-polska.pl/wp-content/uploads/2024/04/Oliwia-Januszek-1.jpg

Oliwia JANUSZEK

Starszy specjalista ds. ochrony środowiska

Opis

Absolwentka kierunku technologia chemiczna na Politechnice Śląskiej. Ukończyła również studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji – specjalność bezpieczeństwo i higiena pracy. Posiada tytuł magistra bezpieczeństwa i higieny pracy oraz inżyniera technologii chemicznej.

W GBA POLSKA pracuje od ponad 5 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz prywatnych firmach zajmujących się ochroną środowiska. Korzystając z doświadczenia zdobytego m.in. w Sanepidzie przygotowuje opinie mikrobiologiczne i zajmuje się różnorodnymi opracowaniami na podstawie badań. Posiada doświadczenie w opracowaniach na potrzeby uzyskania pozwoleń wodnoprawnych.

Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, zwiedzać nowe miejsca i wracać do miejsc już poznanych, a lubianych. W czasie wolnym wybiera relaks przy dobrej książce.

Karolina GRZEJDZIAK

Specjalista ds. ochrony środowiska

Opis

Absolwentka  kierunku ochrona środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera ochrony środowiska.

W GBA POLSKA pracuje od ponad 3 lat, wcześniej zdobywała cenne doświadczenie w PGWP Zarząd Zlewni we Wrocławiu.

Specjalizuje się w opracowaniach dotyczących wód i ścieków, wykonuje operaty wodnoprawne i różnorodne opracowania na podstawie badań. Doświadczenie zdobyte podczas pracy w urzędzie pozwala jej na szybkie i skuteczne działanie w postępowaniach administracyjnych.

Lubi górskie wędrówki, gry planszowe, dobrą książkę. W czasie wolnym najchętniej odpoczywa czytając książkę, oglądając film lub zajmując się ogródkiem.