GBA POLSKAZarządZARZĄD

Prezes Zarządu

Bogdan Szyc

Od czerwca 2021 roku Bogdan Szyc jest Prezesem Zarządu GBA POLSKA (dawniej: JARS S.A.). Był inicjatorem transformacji Spółki z firmy rodzinnej w profesjonalnego reprezentanta europejskiej sieci laboratoriów badawczych GBA Group w Polsce.

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w budowaniu wartości jednostek biznesowych i firm działających w branży TIC (Testing, Inspection, Certification), jak również w sektorze B2B i energetycznym. Jako zarządzający polskimi oddziałami międzynarodowych firm wnosi do Grupy GBA kluczową wiedzę. W latach 2016-2019 Bogdan Szyc pełnił funkcję Prezesa Zarządu w J.S. Hamilton Poland. Wcześniej, przez 6 lat pracował jako Country Industry Director Oil, Gas & Chemicals w SGS Polska.

Kompetencje, które posiada Bogdan Szyc są kluczowym elementem wzmacniania GBA POLSKA na pozycji lidera polskiego rynku badań laboratoryjnych.
GBA Polska - Bogdan Szyc
Wiceprezes Zarządu

Katarzyna Drzyzguła-Wierzchucka

Katarzyna Drzyzguła-Wierzchucka pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu GBA POLSKA od 2018 roku. Była osobą odpowiedzialną za proces inwestycyjny BNP Paribas Bank Polska w JARS oraz cały proces sprzedaży JARS do GBA Group. W pierwszych miesiącach po dołączeniu do GBA Group wspierała proces integracji JARS z GBA Group, pełniąc również funkcję Chief Compliance Officer. Obecnie, wraz z Prezesem Zarządu Bogdanem Szycem, współtworzy strategię rozwoju GBA Group na rynku polskim.

W przeszłości pracowała dla firm doradczych wspierając ich klientów w tworzeniu struktur i procesów księgowych, controllingowych, konsolidacyjnych (w tym dla grupy kapitałowej CIECH) oraz przeprowadzając badania sprawozdań finansowych Spółek zgodnie polskimi i międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej, a także prowadząc procesy due dilligence.

Posiada wykształcenie finansowe, jest biegłym rewidentem i za chwilę absolwentem Canadian Executive MBA na Uniwersytecie Quebec w Montrealu. Dzięki połączeniu wysokich kompetencji i doświadczenia biznesowego ze znajomością organizacji, jest w stanie w znaczący sposób przyczynić się do budowania pozycji GBA POLSKA jako lidera na polskim rynku badań laboratoryjnych oraz świadomego jej rozwoju w przyszłości.
GBA Polska - Katarzyna Wierzchucka