Klientom i Partnerom zapewniamy szerokie portfolio usług w zakresie badań mikrobiologicznych i fizykochemicznych: wody, powietrza i powierzchni.
Najwyższe standardy, bogate doświadczenie i wiedza naszych ekspertów to nie tylko gwarancja niezawodność i najwyższej jakość naszych usług, ale także Twój klucz do zapewnienia bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy!
W ramach oferty świadczymy usługi akredytowanego pobierania próbek z analizami fizykochemicznymi i mikrobiologicznymi:
Badania zgodne z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz zatwierdzeniem Państwowej Inspekcji Sanitarnej zarówno w zakresie pobierania jak i analiz mikrobiologicznych, fizykochemicznych oraz sensorycznych.
Analiza obejmuje pełen zakres badań wody przeznaczonej do spożycia:
Jest to woda wykorzystywana w zabiegach dializoterapii o najwyższej czystości mikrobiologicznej i chemicznej; woda do takich zadań jest określona specjalnymi wytycznymi jak na przykład standardy: Asociation for the Advancament of Medical Instrumantation, Farmakopea Europejska, Farmakopea Polska.
Analiza wody do dializ obejmuje:
Jest to woda wykorzystywana do zasilania sterylizatorów oraz woda stosowana w endoskopii (obszar szpitalny) bądź woda do produkcji kosmetyków lub chemii gospodarczej. Tego rodzaju woda powinna mieć jakość zgodną z przyjętymi normami dla sterylizatorów lub wody produkcyjnej, bądź spełniać wymagania farmakopealne zgodnie z monografią Aqua Purificata.
Analiza wody technologicznej może obejmować:
Jest to woda wykorzystywana do receptur aptecznych oraz produkcji leków (w tym do podania pozajelitowego). Zgodnie z Farmakopeą Polską woda do celów farmaceutycznych została podzielona na kilka rodzajów: woda oczyszczona, woda do wstrzykiwań (iniekcji) WFI, woda wysokooczyszczona HPW oraz woda do receptury aptecznej.
Wszystkie wyżej wymienione rodzaje wody posiadają szczegółowe wymagania (monografie) dotyczące parametrów mikrobiologicznych i fizykochemicznych jakie należy weryfikować przy ocenie ich jakości i przydatności.
W zakresie badań oznacza się:
Poznanie mikroflory powietrza ma istotne znaczenie do określenia warunków higienicznych panujących w zakładach przemysłowych czy pomieszczeniach szpitalnych oraz do określania mechanizmów potencjalnego zanieczyszczania produktów czy zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.
Badania jakości powietrza w obiektach związanych ze służbą zdrowia (szpitale, apteki, pralnie realizujące usługi dla szpitali) wykonywane są zgodnie z rekomendowanymi przez Ministerstwo Zdrowia „Wytycznymi projektowania, wykonania, odbioru i eksploatacji systemów wentylacji i klimatyzacji dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą”.
W przypadku zakładów produkcyjnych monitorowanie jakości powietrza pod kątem stężenia cząstek stałych i czystości mikrobiologicznej jest jednym z kluczowych elementów Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP).
Ofertujemy:
Metody badań powietrza:
Podstawowym krokiem prowadzącym do zapewnienia wysokiej jakości produkcji (firmy kosmetyczne) oraz zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów (sale szpitalne) jest regularne czyszczenie i dezynfekcja powierzchni produkcyjnych i sal szpitalnych. Jednakże sama dezynfekcja może okazać się niewystarczająca – kluczowa jest weryfikacja skuteczności podjętych działań.
W obszarze tych badań oferujemy:
Rodzaje i metody badań proponowane przez GBA POLSKA Sp. z o.o.:
W ramach oferty badań wody, powietrza i powierzchni zapewniamy kompleksową usługę: pobranie próbek, transport w warunkach kontrolowanych oraz analizę laboratoryjną próbek.